Народні традиції роботи з керамікою — надзвичайно цікаві, адже в кожному регіоні були свої секрети гончарної справи і декорування виробів.
Розкішні блюда, витончені чашки, красуні-вази, пузаті чайники, апетитні горщики для запікання всіляких ласощів, яскраві свистульки і ніжні дзвіночки — чого тільки не забирають учасники майстер-класу додому після занять.
Посуд, предмети декору, іграшки — все це можна презентувати рідним, друзям або залишити собі на згадку. Ці вироби завжди будуть нагадувати про те, що реалізувати свої здібності можна в найнесподіваніших, незнайомих раніше сферах.
Процес ліплення з глини допомагає розслабитись, відволіктись від негараздів зовнішнього світу, зосередитись на мистецтві. Замішуючи глину, надаючи їй бажаної форми, удосконалюючи виріб, вихованці не тільки вчаться новому, а й досягають внутрішнього стану спокою, настільки потрібного в наш час.
Під час підготовки до ліплення діти дізнаються цікавого про предмет (його назва, форма, будова , колір, призначення); дитина вчиться рахувати, ділити навпіл та на частини. Разом з тим збагачується і розвивається її словник, зв’язна мова, за допомогою якої можна описати образ по пам’яті. Це сприяє розвитку її мислення, уваги, уяви та інших психічних та розумових процесів.
Під час занять у гуртку діти знайомляться з українським народним ремеслом-гончарством, з його історичними витоками і сучасним використанням, долучаються до культури минулого свого народу. Керівник гуртка Регульська В.Д. прищеплює вихованцям зацікавленість до вивчення витворів українських майстрів (гончарів), заохочує до декоративного малювання.
Навіть якщо ви ніколи не пробували ліпити з глини, наш гурток стане стартовим майданчиком для розкриття ваших талантів.
Запрошуємо всіх бажаючих!