Сокіл-Джура (військово-патріотичний напрям)

Головна мета навчально-виховної діяльності гуртка «Сокіл-Джура» це виховання громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань Українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності, звитяги борців за свободу та незалежність України.

Програма гуртка спрямована на набуття пізнавальної, практичної, творчої, соціальної компетентності.

Чому варто обрати гурток "Сокіл-Джура" (військово-патріотичний напрям)

Пізнавальна компетентність. Оволодіння знаннями з історії, географії, етнології, народознавства, українознавства, звичаєвого українського права, світових цивілізаційних процесів та ролі у них України, мистецтва, різноманітних видів спорту та бойових єдиноборств, військової справи, фізичної культури, морально-психологічних особливостей людини та особистості, способів організації змістовного дозвілля.

Практична компетентність. Формування умінь та навичок занять фізичною культурою і спортом, військовою справою; свідомої діяльності у науково-пошуковій роботі, волонтерській діяльності; виживання та усвідомленої поведінки в екстремальних ситуаціях, надання долікарської допомоги в т.ч. тактичній медицині, самоорганізацію, самоосвіту, самоврядування; збереження народних звичаїв, традицій, обрядів, прилучення до здорового способу життя, організації змістовного дозвілля.

Творча компетентність. Набуття досвіду власної творчої діяльності, внеску в популяризацію фізичної культури і сорту, військової справи, розвиток громадянського суспільства, здатності проявляти творчу ініціативу, навичок проведення самостійних наукових досліджень, формування досвіду взаємовідносин людини і природи, здібностей системного, просторового, логічного мислення, творчої уяви і фантазії, намагання творчої самореалізації та духовного самовдосконалення.

Соціальна компетентність. Розвиток культури праці досягнення високого рівня освіченості та вихованості, моральний, духовний, фізичний та інтелектуальний розвиток, формування кращих особистісних рис (відповідальність, чесність, працелюбність, самостійність, моральність), ціннісне ставлення до себе та оточуючих, культурно-історичної спадщини і традицій, природи, навколишнього середовища, вміння працювати в колективі.

Учні (вихованці, гуртківці) під час занять вивчають:

• основні питання історії України, рідного краю, козацтва, українських військових формувань, сучасних ЗСУ, українських визвольних змагань та боротьби за незалежність;
  • культуру та побут українців;
  • обряди, традиції та звичаї українського народу, народні та церковні свята;
  • основи українського звичаєвого права;
  • видатних українських діячів;
  • основи самоврядування;
  • основи самовиховання, самоорганізації, пластової методики сходинок (кроків);
  • основи військової підготовки, стрільби в т.ч. бойової з автоматичної зброї;
  • основні аспекти занять фізичною культурою та спортом, основи бойових єдиноборств;
  • види тактико-технічних дій на місцевості в т.ч. малих диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ);
  • основи надання долікарської допомоги, проведення рятувальних робіт, тактичної медицини;
  • основи туризму, спортивного туризму, спортивного та туристського орієнтування, правила проведення туристських подорожей та таборувань;
  • санітарно-гігієнічні норми, правила особистої гігієни;
  • правила безпеки життєдіяльності під час занять, рейдів-походів, таборувань, змагань.

Учні (вихованці, гуртківці) вміють:

• працювати із різними джерелами інформації;
  • збирати та фіксувати зібрані матеріали;
  • проводити спостереження за природою;
  • орієнтуватись на місцевості;
  • освоїти елементи фізичної культури, бойових єдиноборств;
  • надавати та виконувати накази, діяти в ладу;
  • проводити тактико-технічні дії на місцевості в т.ч. у складі ДРГ;
  • стріляти з пневматичної, малокаліберної та автоматичної зброї;
  • надавати долікарську допомогу, проводити рятувальні роботи;
  • користуватись засобами індивідуального захисту;
  • долати природні та штучні перешкоди;
  • діяти в екстремальних та нестандартних ситуаціях у т.ч. в умовах населених пунктів;
  • облаштовувати привали, табори, біваки;
  • складати меню, готувати страви похідної кухні в т.ч. національної (козацький куліш, борщ, кашу, деруни, вареники тощо);
  • організовувати роботу громадської ради, самоврядування, розподіляти обов’язки залежно від завдань;
  • брати участь у волонтерських заходах, концертах, фестивалях, конкурсах, вікторинах, виставках тощо;
  • готувати творчі звіти, пошукові або дослідницькі роботи, інформацію у ЗМІ, вести сторінку у соціальних мережах тощо.

Вихованці гуртка приймають участь у Всеукраїнських змаганнях «Сокіл-Джура».

Керівник гуртка - Гордієвський Олексій Тихонович

Освіта: Харківський інститут Військово Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (закінчив 2001році).

Кандидат технічних наук, 05.13.21 «Системи захисту інформації», «Методи та засоби оцінювання параметрів безпеки для виявлення кризових ситуацій в інформаційній сфері».

Де працював раніше, місце роботи, спеціальність і посада на даний час – 23 роки в Збройних Силах України.