Художня обробка деревини

Для учнів та студентів 9–22 років

Розклад занять:  вівторок, четвер, п'ятниця

1 група 15.30-16.15; 16.20-17.05

2 група 17.20-18.05; 18.10-18.55

3 група 19.10-19.55; 20.00-20.45

З собою потрібно мати: робочий одяг (стару сорочку або робочий халат)

Хочете навчитися виготовляти корисні й красиві речі з деревини? Тоді вам сюди.

Чому варто обрати гурток художньої обробки деревини

Регулярно відвідуючи гурток, ви освоїте:

- столярну справу – як зробити з дерева поличку, стілець, підставку, ручку для молотка, прямокутну шкатулку, коробку для інструментів, штатив для відеозйомки й чимало іншого;

- різьблення по деревині – як прикрасити зроблену річ різьбою або зробити корисну дрібничку: брелок для ключів у формі рибки чи заколку для волосся дівчині в подарунок;

- роботу на токарному верстаті – як виготовляти точені сільнички, підсвічники, круглі шкатулки, цукрівниці, дверні ручки, дерев’яні ґудзики та чимало іншого;

- ремонт і виготовлення музичних інструментів з дерев’яним корпусом.

Майстерня гуртка оснащена цілим комплексом верстатів для роботи з деревиною – рейсмусний, свердлильний, фрезерний, токарний, шліфувальний, циркулярна та торцева пилки, електролобзики тощо. Робота учнів на верстатах дозволяється лише під наглядом викладача. Однак головна мета гуртка – навчити вас, учні, виготовляти корисні й красиві речі навіть у домашніх умовах, коли у вас є лише найпростіші ручні інструменти: пилка, рубанок і стамески.

На заняттях гуртка ви дізнаєтеся чимало цікавого й нового: що краще зробити з деревини акації, що з дуба, бука, клена, ялини чи сосни, а що з вишні, вільхи, горіха, ясена, липи чи берези. Знатимете, як заточити стамеску й пилку, як сушиться деревина, як правильно шліфувати поверхню виробу, щоб вона була ніжна, наче пелюстки квітів, коли краще склеювати дерев’яні деталі, а коли – з’єднувати на штифтах чи саморізами. І, звісно, ви навчитеся все це робити.

Керівник гуртка - Дем’яненко Богдан Миколайович

У 1996–2004 рр. займався українським народним розписом в студії «Оранта» при НТУУ КПІ.

У 1999–2005 рр. відвідував гуртки різьблення по деревині та токарної справи в НВК, де навчався під керівництвом Ю. Б. Білогруда та В. В. Семенця.

Художні роботи та вироби з деревини експонувалися на багатьох виставках, чотирнадцять з яких були персональними. Картини зберігаються в приватних колекціях (США).

За основним фахом Богдан Миколайович – музикант: музикознавець, композитор. З відзнакою закінчив Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського. Виступав з сольними концертами як органіст (Україна, Словаччина, Польща, Німеччина), керував власним хором. Працював викладачем у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, викладав музично-теоретичні дисципліни та фортепіано в дитячих музичних школах Києва. Автор більше десятка публікацій в наукових журналах України та Західної Європи. Розробив нову математичну методику для дослідження української музики доби Бароко і в 2021 р. здобув науковий ступінь кандидата наук.

Всі ці роки не полишав роботу з деревиною: різьблення, столярна та токарна справа, ремонт і виготовлення музичних інструментів. У 2021 р. пройшов стажування на органобудівній фабриці в Німеччині, де брав участь у виготовленні та ремонті дерев'яних частин музичних інструментів – орга́нів – за німецькими технологіями.

Дистанційне навчання 2021

© 2022 Навчально-виховний комплекс допрофесійної підготовки та технічної творчості молоді м. Києва. Всі права захищені.
Реєстрація на гурток
1000 characters left
* Заповнюючи та надсилаючи заявку на реєстрацію ви надаєте згоду на обробку ваших персональних даних.