Різьблення по деревині

  Для дітей: від 8 до 18 років

  Розклад занять: П'ятниця: 15.30-17.05, 17.20-19.45
  Субота: 11.00-12.35, 12.50-14.25

  Вартість навчання: безкоштовно

  З собою потрібно мати: всі інструменти та матеріали видаються на місці

  Хочете навчитися перетворювати звичайний шматочок дерева на витвір мистецтва? Записуйтеся до нас в гурток «Різьблення по деревині». Самобутнє мистецтво художньої обробки деревини є найдавнішим видом декоративно-прикладного мистецтва. Вміння працювати з деревиною не тільки пробуджує історичну та культурну пам’ять, поєднує з традиціями наших пращурів, але також відображує сучасні тенденції в мистецтві та захоплює митців різного віку.

  Чому варто обрати гурток Різьблення по деревині

  Дерево є одним із найпопулярніших матеріалів для обробки. Його порівняно легко й швидко обробляти найпростішими інструментами. Давні слов’яни вважали, що дерево було символом благополуччя і щастя, довголіття і здоров’я, посередником між людиною і сонцем. Традиційне народне мистецтво обробки деревини, яке сягає корінням в сиву давнину, пробуджує у людини радість сприйняття світу, любов до природи рідного краю, культури, народних традицій.

  Вироби з дерева назавжди увійшли у наше життя. Деревина практично не має собі рівних за різноманітністю застосування. З неї виготовляють практично все необхідне для життя: будинки, столярні вироби, меблі, іграшки, музичні інструменти, посуд, мости тощо. Кожен майстер намагається створити свій власний виріб неповторним, оригінальним.

  Гурткова програма з «Художньої обробки деревини» має на меті поглиблювати знання, вміння і навички учнів, здобуті при вивченні предмета «Трудове навчання», формувати свідоме, творче ставлення до праці, потребу в прекрасному, розвивати нестандартне мислення, підвищувати загальну технічну і технологічну культуру. Систематична участь учнів у колективних трудових процесах створює основу для виховання таких важливих для сучасної людини якостей, як комунікативність, взаємодопомога, підприємливість, сприймання здорового духу суперництва.

  У процесі теоретичного навчання учні одержують знання про матеріали, які використовуються для виготовлення декоративних виробів, їхньої обробки і оздоблення, знання технології обробки деревини, призначення і прийоми виконання робочих операцій, раціональну організацію праці.

  Особлива увага приділяється формуванню в учнів знань про технологічну послідовність обробки деревини; про види порід деревини, які найчастіше використовують при виготовленні декоративних виробів; про види художньої обробки деревини; призначенню та будові інструментів для обробки деревини; правилам техніки безпеки при виконанні технологічних операцій.

  Важливо, щоб кожен учень відчув себе не просто виконавцем роботи, а її творцем. Тоді праця буде цікавою, а той, хто її виконує, одержуватиме моральне задоволення не лише від результату, а й від самого трудового процесу. При цьому учні повинні навчитись: самостійно розробляти ескізи робіт; підбирати матеріали; розрізняти види художньої обробки деревини; підбирати відповідний інструмент до виду художньої обробки деревини; засвоїти послідовність виконання операцій по виготовленню декоративних виробів.

  Заняття художніми промислами – це специфічний вид трудової діяльності, дієвий засіб виховання працьовитості, уміння доводити почату справу до кінця. Вони стимулюють культурний розвиток учнів через виховання хорошого естетичного смаку та розуміння прекрасного; інтерес до художньої обробки деревини; виховують культуру праці, самостійність, акуратність і точність у роботі; бережливе ставлення до використання матеріалів та інструментів; почуття відповідальності за доручену справу.

  Гуртківці постійно беруть участь у конкурсах, змаганнях, виставках.

  Керівник гуртка - Семенець Василь Васильович

  Освіта вища, педагогічний стаж 45 років.

  Керівник гуртка «Художня обробка деревини» з 1980 року.

  _DSC3392
  _DSC0779
  _DSC3506
  _DSC3510

  Наші контакти

  м. Київ, вул. Курська 15А

  тел. +38 (044) 242-62-20

  тел. +38 (063) 693-27-65

  Наше покликання

  Ми прагнемо відкрити світ творчості в кожній дитині, допомогти кожному знайти себе та розвивати свої унікальні здібності та приховані таланти. Ласкаво просимо до гуртків НВК.

  © 2020 Навчально-виховний комплекс допрофесійної підготовки та технічної творчості молоді м. Києва. Всі права захищені.